Novinky

Finálový III. Slovenský pohár 2012 / 2013 v Bratislave

Slovenský Pohár (SP) v Bratislave v Elam klube začal ako stále piatkovým vylosovaním dvojíc alebo inak povedané disciplínou losovaných dvojíc (DYP). Konečný počet dvojíc bol 26. Začalo sa hrať, niektoré dvojice to brali “športovo“ u iných dvojiciach bolo vidieť zasa plné nasadenie a túžbu za víťazstvom. Postupným vyraďovaním sme sa teda prepracovali až k výslednej listine a prvé miesto patrilo dvojici Paskalev Andrej / Jalakša Martin, keď vo finále porazili dvojicu zostavenú na poslednú chvíľu – Horčiak Jozef / Petko Tomáš. Tretie miesto patrilo hráčom Ambros Ján / Minár Marek. Touto disciplínou bol prvý hrací deň ukončený (dohrávalo sa aj v sobotu).

SP_bratislava1

Losované dvojice – Juraj Čorba / Daniel Bogdan .. skončili tesne pod bedňou – 4. miesto

Sobota už patrila viacero disciplínam a teda každý si prišiel na svoje a mohol si zahrať do sýtosti. Začiatok patril najhlavnejšej disciplíne Open Doubles (OD), ktorej sa dokopy zúčastnilo 28 dvojíc. Začali sa hrať tabuľky, tu už atmosféra nabrala na vážnosti, hralo sa o 100bodov a 60eur pre každého z víťaznej dvojice.

Mohli sme vidieť dlhé súboje medzi dvojicami, ktoré nechceli prehrať ani v tabuľke a teda sme videli mnohé hádky a nezhody o každú jednu loptičku. Po dohratí tabuliek sa mohol zostaviť pavúk. Zápasy sa začali hrať na 3×5. Veľa zápasov, keď sa stretli kvalitné dvojice by sa mohli nazvať už finálovými svojou kvalitou a herným nasadením.

Prekvapením bolo vyradenie košickej dvojice Tomáš Klobušník / Juraj Čorba, ktorý prehrali v A-časti pavúka proti kvalitnej dvojici Drábik Marián / Tehlár Tibor a teda putovali do B-éčka. Tu už našli víťaznú šnúru a ukázali svoju kvalitu a zápas po zápase sa prepracovali až do celkového finále. Na svojej ťažkej ceste oplatili prehru Drábikovi s Tehlárom. Vo finále nastúpili proti víťazom A-strany pavúka Dupej Ivan / Bachratý Jozef, ktorý im však nestačili a umiestnili sa na krásnom druhom mieste. Na treťom mieste sa umiestnili Vovčík Marek / Bias Oliver.

Pomedzi tieto disciplíny sa už postupne začali hrať zvyšné disciplíny, či už ženské alebo juniorské a takto to skončilo:

Ženy:
1. miesto: Mečlová Renáta
2. miesto: Giertlová Mária
3. miesto: Rakovicsová Iveta

SP_bratislava2

Open Doubles – Iveta Rakovicsová / Ivana Pánisová

Juniori:
1. miesto: Mačejovský Branislav
2. miesto: Hlivjak Stanislav
3. miesto Barvirčák Tomáš

Po vyhodnotení juniorov mohol byť “otec“ týchto juniorov Ivan Dupej hrdý na svojich odchovancov, keďže všetky tri miesta patrili Bardejovčanom. Inzimu patrí poďakovanie za výchovu budúcej generácie – pokračovateľom v stolnom futbale a reprezentantom východu a mesta Bardejov.

SP_bratislava4

Losované dvojice – Tibor Tehlár / Marián Drábik vs Ivan Dupej / Michal Kresánek

Ďalšia disciplína patrila amatérskym dvojiciam. Nahlásilo sa 15 dvojíc. Hral sa pavúk štýlom 2×5. Tu si zrovnávali sily mnohé silné mená, ktoré si prišli zahrať po určitej pauze. Môžeme spomenúť napríklad meno Tažík Erik.

V neskorej večernej hodine sa dohrávali posledné zápasy a výsledná listina vyzerala takto:

1. Zelem Dávid / Pavlík Marián
2. Očenáš Andrej / Servický Juraj
3. Šupej Ján / Kvočka Matej…

Kto vládal si zahral ešte jednu z FUN disciplín – vojna brankárov (Goalie War), kde nesklamal strieborný víťaz v tejto disciplíne z Majstrovstiev Českej republiky a obhájil prvé miesto Dinh-Dang Luan. Týmto bola sobota ukončená a každý mohol ísť buď oslavovať alebo sa pripravovať na jednotlivcov už podľa svojho uváženia.

Nedeľa teda patrila už spomínanej disciplíne jednotlivcov (Open Singles). Zúčastnilo sa jej celkovo 29 hráčov, ktorí boli pripravení si zmerať sily a ukázať čo je v nich. Každý mal svojho favorita, keďže sa tu stretli silné mená z celého Slovenska. Favoritom bol samozrejme súčasná slovenská jednotka Bardejovčan Denis Liček, ten však nestačil na Košičana Tomáša Klobušníka, ktorý týmto víťazstvom získal turnajové double, keď vyhral v dvoch najhlavnejších disciplínach a teda Slovenský pohár patril východu. Tretie miesto obsadil Minár Marek.

SP_bratislava3

Losované dvojice – Schnierer / Fedor vs Ambros / Minár

Na záver sa ešte hral Losovaný 2Ball Rolerball, tu sa opäť nezaprel východ a hlavne Bardejov:

1. miesto: Liček Denis / Vovčík Marek
2. miesto: Dupej Ivan / Noga Tomáš
3. miesto: Dinh-Dang Luan / Giertlová Miroslava

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *