Novinky

Prečo začať hrať stolný futbal ?

Rozhodujúca loptička vo finálovom zápase turnaja dvojíc a Ty môžeš získať pohár a vecné ceny, poprípade finančnú odmenu za predné miesta. Loptička prišla k Tebe. Zastavíš si ju! Jedna loptička a Ty môžeš vyhrať celý turnaj, ktorého sa zúčastnilo 15 dvojíc. Dáš snake shot alebo skúsiš sťahovačku? Alebo to len tak naslepo napáliť medzi nahrávkami? Sekundy ubiehajú. Dáš si to na snake-a a vystrelíš to smerom hore na bránu…

Dôležité nie je ako to skončí, či vyhráš alebo prehráš. Podstatné bolo vtiahnúť Ťa do situácie, ktorú ľahko môžeš zažiť a nemusíš mať ani super kondičku, či veľké svaly alebo drahé tretry. Stolný futbal je hra pre každého. Malý alebo veľký, muž alebo žena, mladý alebo starý – na ničom z toho nezáleží. Všetko máš len vo svojich rukách, len TY !

Túto možnosť stať sa finalistom alebo víťazom trofejí a iných cien Ti dáva Foosballová Únia Slovenska (FUS). Táto nezisková organizácia využíva všetky získané prostriedky na rozširovanie tohto športu po celej republike a to organizáciou turnajov a iných akcií na rozvoj. Cesta za víťazstvom však nie je nikdy ľahká. Iné to nie je ani pri stolnom futbale. Na slovenskej scéne sú už dlhoročný hráči, ktorý majú čo to odohraté a vyrovnať sa im na prvom turnaji je nemožné. Všetko máš však vo svojich rukách.

rosengart_stol1

Aby únia podporila a našla nových hráčov v Bratislave a v Košiciach vytvorila pravidelný turnaj amatérov – nováčikov do 21 rokov so štartovným úplne zadarmo.  Hrá sa o medaile a vecné ceny. Takáto možnosť sa Ti nenaskytne vždy a v každom športe. Uvedomiť si čo chceš a v čom chceš vynikať je na Tebe. Ak je to stolný futbal je tu len jedna rada. Nevzdávať sa! Trénovať! A ísť ukázať na turnaj čo je v Tebe. A že na prvýkrát nevyhráš? Každý človek začínal odspodu, aby sa postupne každou skúsenosťou vypracoval až na špicu rebríčka. Rebríček zostavuje Foosballová Únia, podľa získaných bodov za dané bodované turnaje po celej republike.

Všetky turnaje organizované FUSom sa hrajú na stoloch značky Rosengart. Čo je možno častá chyba mladých hráčov, že hrajú na stoloch inej značky, ktoré sú inak parametricky zkonštruované. Teda, ak si niečo nacvičia nie vždy to potom funguje aj na stole Rosengart, ktorý je špecifický. Turnaje sa hrajú taktiež s profi loptičkami JGC, ktoré zaručujú väčšiu kontrolu nad loptou. Preto je potrebné začať trénovať na danom stole s danými loptičkami.

V Košiciach funguje Foosballový Klub Košice, Preto ak si na facebooku a nudíš sa, tak klikni a pridaj sa medzi ostatných amaterských a profesionálnych hráčov. Hráči, ťa radi uvidia a privítajú pri stolnom futbale. Určite Ti poskytnú rady ako hrať a čo vylepšiť. Tak čo, prídeš?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *