Novinky

Banskobystrický pohár predčil očakávania

Please try entering https://graph.facebook.com/10151475371353737/photos?fields=source,link,name,images,album&limit=200 into your URL bar and seeing if the page loads.

V sobotu prvého júna roku pána 2013 sa v bare Luxor na Banskobystrickom sídlisku Sásová uskutočnil po dlhých rokoch čakania historicky prvý turnaj na stoloch Rosengart.

Luxor bar

Zúčastnilo sa ho nielen množstvo hráčov z Banskej Bystrice a okolia, ale aj viacero slovenských TOP hráčov od Bratislavy, cez Nitru, Košice a až po Bardejov. Celková účasť činila približne päťdesiat hráčov, čo je na Slovenské pomery viac než slušné.

Losované dvojice

Turnaj sa začal disciplínou PRO/AM losované dvojice, kde sa viacerým favoritom turnaja nedarilo podľa predstáv. Toto sa však netýkalo hviezdnej košickej dvojice Juraj Čorba a Tomáš Klobušník, ktorí si proti sebe zahrali finále.

Z víťazstva sa nakoniec tešil Juraj spolu s breznianskou legendou Matejom Šramkom. Axel spolu s ďalším Košičanom Bránkom Bilcákom sa musel uspokojiť s druhým miestom. Na tretej priečke sa umiestnil Andrej Podmaka spolu so špecialistom na “strunky” Miroslavom Grekčom. Za zmienku stojí rozhodne aj štvrté miesto Majky Vaškovej a Martina Grobára.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jednotlivci

Foosballové zápolenie pokračovalo turnajom jednotlivcov, kde sa v top 12 umiestnili podľa predpokladov skúsený hráči. Na nepopulárnom štvrtom mieste sa umiestnil vedúci muž rebríčka FUS, bardejovčan Denis Lićek. Tretí skončil Juraj Čorba a vo finále si zahrali nitran Martin Jalakša a Tomáš Klobušník. Jaly počas celého turnaja podával kvalitné výkony, porazil všetkých zúcastnených top hráčov a nakoniec sa zaslúžene tešil z víťazstva.

Marček, Šramko, Bilčaková, Sninsky, Chrastina

Amatérske dvojice

To už bol v plnom prúde aj turnaj amatérskych dvojíc, kde na veľmi slušnom tretom mieste skoncili domáci Martin Auxt a Michal Kovác. Na druhom mieste sa umiestnili zvolenčania Marian Bielik a Miroslav Grekčo, ktorí v zápasoch splnjúcich vyššie ako amatérske kritéria nestačili na skúsenú dvojicu z Brezna Petra Marčeka a Mateja Šramka.

Vašková, Bilčák

Najúspešnejším PRO hráčom turnaja sa stal dlhoročný hráč číslo 1 na Slovensku Tomáš Klobušník. Najlepším amatérom bol Matej Šramko, ktorý sa po dlhšej pauze znova vracia k turnajovému foosballu. Naj ženou sa v tvrdej konkurencii prítomných dám stala Mária Vašková. Spomedzi juniorov sa najlepšie darilo Bránkovi Bilčákovi a ocenenie prekvapenie turnaja získal strunkový špecialista Miroslav Grekčo.

Zaborsky, Pauco

Celkovo je možné turnaj hodnotiť navýsosť pozitívne, nechýbala mu hráčska kvalita a kvantita, kvalitná organizácia, príjemné prostredie a milá obsluha.

Všetko korunovala dobre dotovaná tombola a chutný guľáš. Každý, kto sa na tomto turnaji podieľal si zaslúži uznanie a zostáva dúfať, že podobných turnajov bude na Slovensku stále viac a viac.

Facebook API came back with a faulty result. You may be accessing an album you do not have permissions to access.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *