Novinky

SPY summer chillout 2013

Please try entering https://graph.facebook.com/10151851145011255/photos?fields=source,link,name,images,album&limit=200 into your URL bar and seeing if the page loads.

V sobotu 10. augusta, sa odohral v Partizánskom, v obľúbenom SPY klube, turnaj v stolnom futbale. Ako aj z názvu vyplýva, turnaj bol koncipovaný, ako oddychová aktivita počas horúcich letných dní, pre všetkých s krvnou skupinou foosball pozitív.

DSC_0162

Foosballová komunita v Partizánskom má tento šport veľmi rada, čo sa odráža na prístupe k organizácii turnajov. Príjemní ľudia, výborná atmosféra a v neposlednom rade zaistený komfort pre hráčov aj v podobe občerstvenia.

DSC_0252

Pod zub sme tento krát mali pochúťky z grilu, ktoré pre nás pripravoval majiteľ SPY klub a otec DnB, Peter Pažický alias Kato.

DSC_0316

Každý hráč dostal na ľavú ruku ID pásku, ktorá zabezpečovala, že sa grilované dobroty ujdu každému maškrtníkovi a zároveň slúžili ako voľný vstup na DnB afterku v klube.

DSC_0182

Trofeje, 100% zápisného v pricemoney, nulové zápisné pre ženy a juniorov (okrem PRO), skvelý klub a atmosféra Party-zánskych turnajov, prilákali niekoľko vynikajúcich PRO hráčov; Ivetu Rakovicsovú, Mareka Vovčíka, Luciána Zaťka, Mariána Michalca, Richarda Líšku a Milana Galušku.

DSC_0494

Myslíme si, že keby dátum turnaja nekolidoval s festivalom Grape, bolo by nás ešte viac. Okrem toho, bolo práve mnoho domácich hráčov v zahraničí za rekreáciou alebo pracovne. Napriek tomu sa celkovo zišlo 25 hráčov z Bratislavy, Partizánskeho a Žiliny.

DSC_0211

Prvou disciplínou boli losované PRO/AM dvojice. Hrali sa kvalifikačné skupiny na zápasy do 7, z ktorých každý tím postúpil do obojstranného pavúka. S vedomím že všetci postupujú, prebiehali skupinové zápasy v uvoľnenej atmosfére a hráči mali čas sa vzájomne zoznámiť a určiť si stratégiu. V pavúku už šlo do tuhého. Tími s PRO hráčmi jasne dominovali a nepripustili žiadne prekvapenie.

DSC_0194

Vo finále strany A sa stretli Marek Vovčík / Karol Nógli s Marián Michalec / Marián Kuniak. Nedostatok skúseností svojho spoluhráča Karola sa favorizovaný Marek snažil vyrovnať, no zavážila aj Karolova 5 mesačná pauza keď pricestoval v noci pred turnajom. Ani opätovný pokus o postup do finále zo strany B im nevyšiel, keď boli úspešnejší Matúš Schnierer a Jozef Zvalo, ktorí sa do finále prebojovali aj cez dvojice Lucián Zaťko / Veronika Pechová a Richard Líška / Vladimír Bednár. Po tuhom finálovom súboji zviťazili Marián Michalec / Marián Kuniak a bez jedinej prehry v turnaji získali zaslúžene prvé miesto.

DSC_0327

Losované dvojice (DYP pro / am)
1. miesto: Marián Kuniak AM / Marián Michalec PRO
2. miesto: Matúš Schnierer AM / Jozef Zvalo AM
3. miesto: Marek Vovčík PRO / Karol Nógli AM
4. miesto: Richard Líška PRO / Vladimír Bednár AM
5. miesto: Lucián Zaťko PRO / Veronika Pechová AM
Milan Galuška PRO / Anton Riška AM
7. miesto: Martin Valent AM / Peter Grňo AM
Iveta Rakovicsová PRO / Michal Radošinský AM
9. miesto: Michal Škopek AM / Vladimír Šiška AM
Martin Kmeťko AM / Ján Šupej AM
Tomáš Adamec AM / Alžbeta Belaníková AM
Matúš Ivančík AM / Imrich Bujna AM

DSC_0376

Nasledovala disciplína jednotlivcov systémom double K.O., ktorá podľa očakávania prebiehala v réžii PRO hráčov.

1. miesto: Lucián Zaťko PRO
2. miesto: Marián Michalec PRO
3. miesto: Marek Vovčík PRO
4. miesto: Marián Kuniak AM
5. miesto: Richard Líška PRO
Jozef Zvalo AM
7. miesto: Iveta Rakovicsová PRO
Anton Riška AM
9. miesto: Milan Galuška PRO
Alžbeta Belaníková AM
Ján Šupej AM
Rastislav Kollárik JUN
13. miesto: Veronika Pechová AM
Karol Nógli AM
Peter Grňo AM
Michal Radošinský AM
17. miesto: Martin Valent AM

DSC_0292

Najúspešnejším domácim hráčom sa stal Jozef Zvalo. Svojím vynikajúcim 2. miestom v losovaných dvojiciach a 5. miestom v jednotlivcoch, potvrdil svoju narastajúcu formu.

Facebook API came back with a faulty result. You may be accessing an album you do not have permissions to access.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *