Novinky

Ohlasy na XV. Majstrovstvá ČR

Denis Liček, 2. miesto open doubles

1. Gratulujem k 2. miestu v dvojiciach s Luanom. Čo bolo príčinou, že ste nevyhrali ten vytúžený titul ?

“Myslím si že rozhodla hlavne väčšia zohranosť nášho súpera. Majú spolu viac odohraných turnajov ako ja s Luanom. Samozrejme hrali výborne. Aj keď k víťazstvu nám nechýbalo veľa. Ale som spokojný, druhé miesto som neočakával.”

2. Ako sa ti hralo s Luanom ? Budete po tomto úspechu hrávať viac turnajov spolu a vytvoríte novu elitnú dvojicu na SK foosballovej scéne ?

“S Luanom sa mi hralo výborne. Najväčší problém bol že sme dvaja útočníci tak o to ťažšie sme to mali v obrane. Bol obrovskou psychickou podporou. A to mi veľmi pomohlo. Nemám v pláne s ním hrávať pravidelne ale zase nevylučujem že si s ním niekedy ešte zahrám nejaký ten turnaj.”

3. Čo sa ti páčilo a čo nepáčilo na Majstrovstvách ČR ?

“Bol to super turnaj. Super ľudia aj organizácia. Veľmi dobrá atmosféra. Akurát mi vadila neúčasť zahraničných hráčov, tým pádom mal turnaj menšiu úroveň. Inak sa nenašlo nič negatívne. Určite si prídem zahrať aj o rok!”

4. Ktorý moment z MČR sa ti v pamäti uchová najdlhšie ?

“Bolo toho viac. Ale určite tak skoro nezabudnem na dlhé finále dvojíc, bohužiaľ s nešťastným koncom pre nás. Taká možnosť vyhrať MČR sa mi nenaskytne možno najbližších 5 rokov a možno už vôbec. Ale budem sa veľmi snažiť aby to tak nebolo.”

Luan Dinh Dang, 2. miesto open doubles

1. Precestovali ste dve republiky, s akými očakávaniami ste išli do Prahy ?

“Samozrejme, chceli sme tam vyhrať všetko, čo sa dá. Hlavne podať čo najlepšie výkony proti najlepším hráčom z Česka.”

2. Ako sa ti hralo s Denisom ?

“S Denisom sa poznáme už dlhšiu dobu, sme veľmi dobrí kamaráti, takže si rozumieme. Veľmi dobre sa mi s ním hralo.”

3. Prvé miesto ostalo nedosiahnuteľne, nemrzí prehrané finále ?

“Martin Douša a Pepa Eger sú jednou z najlepších dvojíc z Česka, hrali veľmi sebavedome a agresívne. Vo finále pravej strany sme dostali “debakel”, ale vrátili sme sa k nim s jedinou myšlienkou – vyhrať to. Chýbalo nám tak málo k tomu, aby sme to dokázali.”

4. Plánujete spolu vytvoriť elitnú SK dvojicu aj pre ďalšie turnaje ?

“Keď bude možnosť, tak si to určite zopakujeme.”

denis_luan_mcr2013

Bardejovskí hráči – Denis Liček a Luan Ding Dang

Ivan Dupej, 5. miesto open doubles

1. Poznáte sa už s Jozefom Horčiakom nie jeden rok, ale zatiaľ ste nehrali spolu na turnaji otvorené dvojice. Ako fungovala spolupráca?

“Spolupráca fungovala podľa mňa dobre, na to, že sme vôbec neboli zohratí. Fungovali prihrávky z obrany na útok, od súperov sme veľa gólov z obrany nedostávali a každý z nás zabral v rozhodujúcich momentoch keď to bolo potrebné. Čiže spokojnosť. Ja aj Jozef už máme za tie roky čo-to odohrané, čiže stačilo zopár taktických usmernení medzi loptičkami, aby sme zvládali uhrávať dôležité body v náš prospech.”

2. Čo bolo celkovo najťažšie ?

“Najťažšie bolo hneď prvé kolo proti veľmi aktívne hrajúcej dvojici Souček / Barjaktarevič, kde sme po asi piatich minútach mali manko 0:2 na legy a aj v tom treťom sme už prehrávali tuším 2:4 .. ale naša bojovnosť a skúsenosti sa prejavili a začali sme tento skoro stratený zápas otáčať a postupne sme získavali prevahu a vyhrali sme. Takáto výhra nás len posilnila, čo sa ukázalo v ďalších zápasoch.”

3. Ktoré momenty sa budú pamätať najdlhšie?

“Asi výhra vo štvrťfinále áčka proti skúsenej, zohratej a vysoko favorizovanej dvojici Kovařík / Brabenec, kde sme viedli 2:0 na legy, oni to dorovnali ale nakoniec sme sa z cenného víťazstva radovali my ako dvojica, ktorá sa dala dokopy tesne pred turnajom a spolu odohrala za celý svoj život iba 4 zápasy.

A pamätať si budem samozrejme aj finále dvojíc, kde hrali naši hráči z Bardejova – Luan Dinh Dang / Denis Liček, ale sa im žiaľ nepodarilo vyhrať a tesne prehrali s dvojicou Josef Eger / Martin Douša po priebehu 3:2 a 2:3, kde v druhom zápase viedli 2:1 na legy naši chlapci.”

4. Toto boli tvoje druhé majstrovstvá ČR, môžeš ich porovnať ?

“Prvý krát som bol v ČR na majstrovstvách v roku 2007 v Kladne. Bolo to na rozdiel od zafajčeného Bulldog’su v športovej hale, čiže to malo oveľa športovejší nádych. Vtedy to bol ITSF turnaj, na rozdiel od týchto majstrovstiev, čiže bola oveľa vyššia konkurencia ako teraz – vtedy sa zúčastnili hráči ako Jamal Allalou, Pavol Kováčik, Pawel Sielski .. atď. Pre porovnanie, v roku 2007 bolo v turnaji jednotlivcov 99 hráčov a teraz ich bolo 50. Čiže tieto MČR sa s tými spred šiestich rokov veľmi porovnávať nedajú v ničom.”

Jozef Horčiak, 5. miesto open doubles

1. Rovnaká otázka aj pre Teba. Ako sa ti hralo s Ivanom ?

“Ivan je aktuálne jeden z najskúsenejších hráčov na Slovensku. Tomu zodpovedala aj jeho hra. Nič zvlášť sme si spolu nemuseli dohadovať a pomerne dobre to fungovalo. Ivan je známy svojou špecifickou hrou a vyvíjaním tlaku na bránu. To bolo snáď jediné, kedy som ho musel krotiť, a to keď toho bolo priveľa a strácali sme tým lopty. Predsa len skúsenosti boli aj na strane súperov a Inziho snake je istota, čo pravidelne dokazuje v súťažiach penált. Hlavne v kľúčových situáciách hral rozvážne a zachoval si chladnú hlavu. To nás dokázalo udržať v zápase a často diktovať aj hru. Piate miesto je veľmi slušný výsledok, ale mali sme aj na viac, takže až taký spokojný zas nie som 🙂 “

2. Celkove hodnotenie majstrovského turnaja ?

“Turnaje ČFO (Česká foosballová organizace – pozn. redakcie), obzvlášť na Rózach, majú svoje špecifiká, hlavne čo sa týka herného systému. Tie sa zvyčajne líšia od bežného ITSF štandardu, aký zvykneme hrať aj u nás. Keď to hráč dokáže akceptovať, tak si turnaj dokáže užiť a vychutnať. Za tie roky to majú zmáknute a turnaj je plynulý. To ale neznamená, že sa mu nedá nič vytknúť;)

Tento rok Česi dokázali aj milo prekvapiť a pripraviť spestrenie v podaní turnaja Legiend. Niečo ako turnaj veteránov, takže som si mohol zahrať aj ja:) MČR malo vždy dobrú atmosféru a hráči sú namotivovaní vyhrať, takže pre nikoho nie je jednoduché uspieť.

V minulosti sa zvyklo hrávať v telocvičniach, resp. v halách, teraz opäť v pube a musím povedať, že mne to tam celkom vyhovuje. Strava, ubytovanie aj bar je hneď tam, takže netreba nikam zvlášť chodiť, aby tomu nič nechýbalo 🙂 “

3. Ako prezident únie, ako hodnotíš vystúpenie Slovenských hráčov ?

“Vždy poteší, ak sa podarí uspieť naším Slovenským hráčom. O to viac, ak je to dorast, a tých môžu takéto výsledky naštartovať a motivovať k ďalším úspechom. Rovnako aj poteší, ak skúsenejší hráči dokážu potvrdiť svoje kvality.

Mňa osobne najviac a milo prekvapil Martin Jalakša umiestnením v penaltách a looser cupe. Po posledných nepresvedčivých výsledkoch na domácich turnajoch týmto musel zaskočiť aj seba:) Snáď sa teraz nakopne a ukáže svoje kvality aj doma.

Som rád, že Luan obstál vo vojne brankárov, pretože výkony spolu aj s Denisom boli v jednotlivých disciplínach kolísavé. Čo bolo spôsobené hlavne tým, že nevedeli, či sa majú sústrediť viac na hru, alebo tomu že sú mimo domova a môžu sa oddávať nespútanej voľnosti a novému publiku pre ich prejavy. Dvojice ešte uhrali, Denis pridal ešte bonusové jednotky v junioroch, ale na viac takýmto prístupom už nemali. Čo pri troche sebakontroly a sebareflexie mohlo byť úplne inak.

Celkovo Slovákov bolo na MČR do desať. Ale i v takom malom počte sme im dokázali poriadne zamiešať výsledkovými listinami a obsadiť popredné priečky. A to tam nebola zďaleka špička našich hráčov. Veľmi slušne sme sa zapísali v tomto ročníku. Z herného pohľadu som bol na vystúpenie Slovákov hrdý!”

4. Na Slovensku organizuješ podobne majstrovské podujatie, mohol by si ich porovnať ?

“Nie je to až také jednoduché porovnať. Disciplínami je to veľmi podobné, ale my sme o niečo viac orientovaní na amatérskych hráčov, ženy a juniorov. Takže navyše hráme Amatérske dvojice alebo aj Losované dvojice. Podpora žien a juniorov je citeľná hlavne na štartovnom. Ženy obvykle platia polovicu, čo muži a juniori majú dokonca celý turnaj zdarma. Celkové štartovné máme nižšie a darí sa nám aj lepšie dotovať turnaj, takže napriek nízkemu štartovnému máme vyššie ceny a aj viac trofejí, prípadne vecné ceny. Na MČR veľa hráčov získalo len medaile.

Česi turnaj oživili Legendami a hrajú od piatku do nedele. My hráme tímovú súťaž krajov, kvôli čomu hráme MSR už od štvrtka. Máme viac disciplín, podľa môjho názoru rozumne rozložené a hráči, ktorí si chcú v prvom rade dobre zahrať a neminúť veľa, pričom aj niečo vyhrať, ak sa podarí, tak si u nás na turnaji a nie len tomto, prídu na svoje.

Každý turnaj sa snažíme pripraviť čo najlepšie pre hráčov, aby si dobre a dosýta zahrali. Tomu podľa možností prispôsobujeme herný systém, aby sme eliminovali náhodu a dali priestor aj taktike a bojovnosti.

Napriek výhodám, ktoré naši hráči majú, tak v Čechách je účasť spravidla vyššia, ako na Slovenských turnajoch, čo občas aspoň trochu dobiehame účasťou hlavne zahraničných hráčov. No sme pripravení zvládnuť aj väčší nápor, tak smelo do toho! 🙂 “

Horciak DupejMajstrovstva Českej republiky 2013

Horčiak / Dupej vo štvrťfinále proti Kovařík / Brabenec – 3:2

Ďakujem za Váš čas a želám Vám veľa úspechov.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *