Novinky

Leto cup 2013 – záverečný turnaj sezóny v Brezne

Slnečnú sobotu sa v Dart clube uskutočnil 14. ročník tradičného záverečného turnaja sezóny Leto cup, na ktorom ako obyčajne nechýbal ani stolný futbal. Hráči si zahrali dve hlavné disciplíny a to dvojice na stoloch Rosengart aj tradičných “strunkách”. Hneď na začiatok je možné povedať, že sa nikomu nepodarilo umiestniť v top 3 na oboch typoch stola a trofeje si tak rozdelilo dokopy až 12 foosballistov.

letocup1

Do súbojov na strunkách sa prezentovalo 11 párov a turnajový foosbal si vyskúšala aj elitná šípkarska dvojica Zmelík/Horečný. Ako už tradične, favoritov s ambíciami na najvyššie priečky bolo nemálo, avšak viacerým z nich sa nepodarilo naplniť svoje ciele. To sa však podarilo hviezde nielen ženského foosballu Renáte Mečlovej, ktorá za výdatnej asistencie Adama Demiana konečne doplnila svoju bohatú kolekciu pohárov aj o ten z Leto cupu, čo len potvrdzuje, aký náročný je po všetkých stránkach tento turnaj 🙂 Na druhom mieste sa umiestnil navrátilec z Nemecka Jaroslav Holík v dvojici s Michalom Baníkom. Ani takáto dobrá “strunková dvojica” však v napínavom a kvalitnom finále nestačila na zvolenčana Lukáša Jankovského hrajúceho s Lukášom Porhajašom.

letocup2

V tom čase bol už v plnom prúde aj druhý stolno-futbalový pavúk a na stoloch Rosengart sa odohrávali od prvého kola dramatické a vyrovnané zápasy. Nimi sa do finále pravej strany prepracovali Marček/Šramko a Jalakša/Kolesárová. Úspešnejšie bolo zmiešané brezniansko-nitrianske duo. To však už v b-strane pavúka vystrájal Jano Ambros, ktorý postupne vyradil viacero ťažkých protivníkov, nezastavili ho ani nakoniec tretí Matej Šramko a Peter Marček a spolu s výborne hrajúcou Majkou Giertlovou sa prepracoval až do celkového finále. V záverečnom zápase Leto cupu spĺňajúcom vysoké kritériá však nestačili na prísny snake a strojovú hru na päťke v podaní Martina Jalakšu, výrazne podporeného jeho nežnejšou polovičkou Mirkou Kolesárovou.

letocup4

To už boli všetci kvalitne najedený z fajného guľášu, avizovaného prasiatka & jahniatka. Pred očakávanou tombolou ešte došlo k vyhláseniu výsledkov turnaja aj celej sezóny. Juniorskej ligy sa v roku 2012/2013 zúčastnilo veľmi slušných 52 hráčov a najlepšie spomedzi nich sa darilo Dávidovi Kubandovi, na druhom mieste sa umiestnil Juraj Auxt a tretí skončil Adam Portoleky. Strunkovej ligy dvojíc sa zúčastnilo dokopy 61 ľudí a ocenených za svoju snahu bolo na konci 6 najlepších. Majka Giertlová, Peter Marček, Michal Baník a na stupni víťazov doplnila šampióna sezóny Martina Raffaya a druhého Jána Ambrosa najúspešnejšia žena na strunkách Mirka Giertlová.

Napriek nie najideálnejším časom pre stolný futbal je stále v relatívne malom Brezne slušná hráčska kvantita aj kvalita, rovnako ako aj veľká tradícia v tomto športe a do budúcnosti je rozhodne na čom stavať. Zostáva teda len dúfať, že aj v nasledujúcich rokoch bude foosball v Brezne napredovať tým správnym smerom. Na tomto mieste by som si zároveň dovolil za všetkých hráčov poďakovať Petrovi Pocklanovi za jeho podporu tohto pekného športu.

letocup3

Foosballistov na konci sezóny ešte čakajú Majstrovstvá Slovenska 2013 organizované Foosballovou úniou Slovenska, kde samozrejme nebudú chýbať ani hráči 1. DC Brezno.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *