Novinky

V Brezne sa uskutočnil 1. Krajský pohár

Po krátkej letnej prestávke a dlhých diskusiách sa začala v Dart Clube nová foosballová sezóna 2013/2014. V skratke – sklamala slabšia účasť tradičných hráčov, nechýbali prekvapenia, potešila účasť nových hráčov a čierny Rosengart je lepší ako ten starý.

Sezóna odštartovala poslednú septembrovú sobotu momentálne v Brezne asi najpopulárnejšou súťažou a to Strunkovou mestskou ligou. Zvíťazil v nej už skoro brezňan Lukáš Jankovský so spoluhráčkou Luciou Pocklanovou, ktorá dokázala, že sa pri kvalitných spoluhráčoch rýchlo učí a len potvrdila pozíciu Brezna ako liahne ženských foosballových talentov. Na striebornej pozícii skončil Adam Demian s druhým zástupcom šípkarov na stupni víťazov, kvalitne hrajúcim Pavlom Melicherom. Tretí sa umiestnili momentálne najúspešnejší juniori pod Nízkymi Tatrami Dávid Kubanda a Adam Porteleky, pre ktorých to bolo prvé umiestnenie v top 3 na mestskej lige. Na druhej strane prekvapil výsledok ambicióznej dvojice Raffay/Marček, ktorá sa z turnaja porúčala už po druhom zápase.

V piatok pred krajským pohárom sa uskutočnilo aj úvodné kolo Breznianskeho Rosengart cupu jednotlivcov, ktorý 1. Dart Club Brezno organizuje v spolupráci s Foosballovou úniou Slovenska. Sklamaním bola kvantitatívne slabšia účasť hráčov, ktorých neprilákala ani medaila za víťazstvo a vidina kvalitného tréningu pred KP. Medailu zavesili nakoniec na krk Lukášovi Porhajašovi a dobre si zatrénovali aj druhý Ján Ambros a tretí Peter Marček.

Dart club

Po tom ako sa hráči dosýtosti vyspali, sa 1. Krajský pohár začal prezentáciou až o 13:30. Bohužiaľ odprezentovalo sa menej dvojíc ako sa čakalo a viacerý hráči uprednostnili iné aktivity, respektíve turnaj v inom meste. Rozhodne sa necítim byť kompetentný hodnotiť úmysly hráčov, avšak vzhľadom na dlhoročnú podporu a predsezónnu investíciu 1. DC Brezno do nového “čierneho Rosengartu”, práve kôli možnosti hrať v Brezne krajské poháre, je podpriemerná účasť rozhodne sklamaním. Aj keď zoberieme do úvahy, že napríklad elitná dvojica Holík/Baník Michal odišla zarábať konvertibilnú menu na “ostrovy” a fakt, že viacero hráčov malo iné povinnosti, aj tak je zúčastnených 6 dvojíc menej ako sa očakávalo… Pozitívne však prekvapila návšteva a výkony hráčov zo Zvolena, Krupiny a Banskej Bystrice.

V disciplíne open doubles potvrdili herný progres a aktuálny foosballový Rosengart boom vo Zvolene Miroslav Grekčo a Jozef Konôpka, ktorý pomerne jednoznačne v semifinále a strany pavúka porazili top favoritov Jána Ambrosa a Lukáša Jankovského. Tým sa však nedali vo finále pravej strany rušiť Lukáš Porhajaš a Peter Marček a zvolenskú dvojicu Grekčo/Konôpka, o ktorej budeme ešte isto v budúcnosti počuť, poslali Giovannimu s Lukym do boja o finále. Tento krát už boli úspešnejší rozohraný Ambros/Jankovský, ale Grekčo s Konôpkom, môžu byť takisto pri prvej účasti na krajskom pohári spokojný tak s tretím miestom ako aj s predvedenou hrou. Vo finále zvíťazili Ambros/Jankovský, keď porazili Pohrajaša s Marčekom dva krát 2:1. Pozítivne prekvapilo aj štvrté miesto Andreja Chrastinu a Mateja Štolca. Druhý menovaný, vo foosballovej verejnosti skôr známy ako Hex, preukázal určité herné napredovanie a ak bude naďalej vo foosballe poctivo pokračovať, môže sa stať známym aj inak ako kontroverznými vyhláseniami Pozitívnym oživením turnaja dvojíc bola aj účasť šéfky Dart Clubu Lenky Pikulovej, ktorá spolu s Ondrejem Bašom podala kvalitný výkon.

Ondrej Bašo pokračoval v kvalitnom výkone aj v turnaji jednotlivcov, keď najprv porazil síce tretieho nasadeného, ale v zápase bez záujmu a nasadenia hrajúceho Petra Marčeka. Ondrej následne na to v dramatickom zápase zvíťazil aj nad Miroslavom Grekčom a mohol sa tešiť z prvého umiestnenia v najlepšej trojke na krajskom pohári. Štvrtý skončil Miro Grekčo a na delenom 5/6 mieste sa umiestnili Marek Priškin a Lukáš Porhajaš.Vo finále si to rozdali víťazi dvojíc Ján Ambros a Lukáš Jankovský, pričom po víťazstve v opakovanom finále sa z double mohol tešiť Ján Ambros, ktorý tento krát aj za stolom potvrdil svoje sebavedomé vyhlásenia

Na záver zostáva už len dodať, že úspešne sa rozbehla aj Juniorská liga dvojíc na strunkách, stále sa je možné prihlásiť do FUS ligy dvojíc a že už 19 októbra sa stretneme na 2. kole strunkovej ligy dvojíc, tento kráž už hádam s lepšou účasťou.

OPEN DOUBLES

1. Ambros/Jankovský
2. Marček/Porhajaš
3. Grekčo/Konôpka

OPEN SINGLES

1. Ambros
2. Jankovský
3. Bašo

NAJÚSPEŠNEJŠÍ HRÁČ

1. Ambros
2. Jankovský
3. Porhajaš

NAJLEPŠÍ AMATÉR

1. Jankovský

NAJLEPŠIA ŽENA

1. Pikulová Lenka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *