Novinky

Premierový turnaj v Terchovej sa podaril na vybornú

V sobotu, 22. júna 2013 sa uskutočnil 1. ročník turnaja v stolnom futbale – Losované dvojice v Terchovej. Hralo sa na stoloch Rosengart. Keďže Žilinská komunita nechýbala síce prišli len traja hráči, ale statočné bojovali. Naopak Terchovská komunita bola v prevahe. Turnaj sa hral v priestoroch Čajovne, no nedajte sa odradiť názvom lebo u nás v čajovni sa nenalieva len čaj.

Ale poďme k samotnému turnaju. Doteraz bola na našich stretnutiach mizerná účasť, ale našťastie v sobotu sa to zmenilo. Do turnaja prihlásilo sa 16 ľudí s toho 3 boli zo Žiliny, prevažná väčšina bola Terchovcov a Terchovcov nováčikov.

terchova_cajovna2

Vylosované Tímy do turnaja:

Milan Galuška/Juri Kuri (Žilina)
Richard Líška/Michal Chrapčiak (Žilina-Terchová)
MIlan Struharňanský/Matej Kvočka (Terchová)
Maroš Stásky/Jakub Kralík (Terchová)
Mária Berešíková/FIlip Miho (Terchová)
Martin Dávidík/Pavol Franek (Terchová)
Juraj Zicho/Jánošík Šimon (Terchová)
Adam Trnka/Jánošík Lukáš (Terchová)

Mužstvá sa rozdelili do dvoch skupín, aby sa sa mohli dobre zoznámiť so stolom, s ktorým nemáme až tak veľa skúseností. Podľa poradia v skupinách boli tímy nasadené do obojstranného pavúka. Skupinu A vyhrali Galuška/Kuri a nechali za sebou dosť silných súperov nakoľko tri tými mali po 4 body a rozhodovalo skóre, rovnako si počínali v skupine B Struharňanský/Kvočka.

V skupinových bojoch vládla uvoľnená atmosféra, hráči si väčšinou utierali len pot nie z hry. Počasie bolo príjemné slnečné, ale pri stolnom futbale to bol boj proti súperom, ale hlavne boj proti teplu. Súperi sa zhovárali a skúšali rôzne fintičky.

Po odohratí sme si dali prestávku a hodili sme do úst pripravenú klobásku na grile, ktorá všetkým chutila. No a ide do tuhého. V pavúku však už začali ozajstné boje. V hornej polovici pavúka kráčali Galuška/Kuri neomylne za vytúženým triumfom, postupne zdolali tímy Jánošík Š./Zicho a Líška/Chrapčiak.

terchova_cajovna1

V dolnej polovici kraľovala Terchová – chlapci z kraja Jánošíka nemali problémy prejsť cez Berešíková/Miho, a následne si poradili aj so Franek/Dávidík, ktorý už bol ťažší. Vo finále pravej strany sa Kvočka/Struharňanský tešili po výhre 2-0 nad mužstvom zo Žiliny Galuška/Kuri, a čakali na finálového súpera. Vo finále ľavej strany sa opäť stretli Žilinčania s Líška/Chrapčiak a po celkom jasnom víťazstve 2–0 išiel do celkového finále Žilina.

Finále ľavej strany Galuška/Kuri vs Líška/Chrapčiak sa začalo celkom svižne, hra bola veľmi vyrovnaná, a nakoniec po výhre 1 – 2 na legy si Žilinčania vynútil opakované finále. V tom však od stavu 1-0 na legy dominoval v útoku Kvočka a v bráne Struharňanský.  Struharňanský/Kvočka si nakoniec po výhre 2 – 0 v opakovanom finále zaslúžene odniesli poháre a uznanie súpera + celkové víťazstvo.

terchova_cajovna

Konečné poradie:

1. Kvočka/Struharňanský
2. Galuška/Kuri
3. Líška/Chrapčiak
4. Dávidík/Franek
5. Berešíková/Jánošík Š.
5. Jánošík L./Trnka
7. Strásky/Králik
7. Miho/Zicho

Text: Matej Kvočka, foto: Mária Berešíková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *