Novinky

Slovenský pohár zavítal do Strednej kčmy v Brodne

Od piatku do nedele sa konal v žilinskej mestskej časti Brodno náročný foosballový maratón v podobe II. Slovenského pohára FUS na Rosengartoch. Zúčastnila sa ho aj solídna výprava reprezentantov 1. DC Brezno a v turnaji sa rozhodne nestratili.

V piatok sa hráči aklimatizovali na prívetivé prostredie “Strednej krčmy” a jediná breznianka v turnaji Mirka Kolesárová spolu s Matejom Kvočkom zaknihovala veľmi solídne 5. miesto. V turnaji zvíťazil Tomáš Chmurovič a Juraj Čorba. Striebro bral Marek Vovčík a Marek Minár a bronz Denis Liček/Luan Dinh-Dang.

Sobotných open doubles sa zúčastnilo pekných 31 dvojíc a v pavúku nechýbali ani hráči z Čiech či Rakúska. Z breznianskych tímov sa darilo najlepšie Jánovi Ambrosovi s Lukášom Porhajašom a Mirke a Majke Giertovým, ktorí skončili zhodne na 9.-12. mieste.

Zvíťazili favorizovaný Martin Jalakša s Tomášom Klobušníkom, ktorí vo finále porazili Jozefa Bachratého a Tomáša Chmuroviča. Tretie miesto obsadili Marek Vovčík a Oliver Bais.

V ženských disciplínach podľa očakávania úradovali breznianske baby. V ženských dvojkách skončili bronzové Mirka Kolesárovová s Mirkou Giertlovou a prvenstvo si vybojovali Renáta Mečlová a Majka Giertlová po finálovom víťazstve nad Ivetou Rakovicsovou a Martinou Lopošovou. Renča Mečlová v ženských jednotkách skompletizovala double, keď znova porazila vo finále Ivet Rakovicsovú. Tretím miestom potvrdila svoj vysoký štandard Majka Giertlová. V zhodnom poradí si baby rozdelili aj trofeje v súťaži o najúspešnejšiu ženu.

Svoje vysoké kvality potvrdzovala Renáta Mečlová aj v amatérskych dvojiciach, kde spolu s Tinou Lopošovou takmer zaknihovala triple Vo finále však boli proti iný reprezentanti 1. DC Brezno – Peter Marček a Ján Bošela, ktorí v priebehu týždňa vyhrali po Majstrovstvách Trnavy už druhé “amatérske dvojice”. Aj na bronzovom stupienku malo Brezno zastúpenie – túto pozíciu obsadila Mirka Giertlová s bratislavským “veteránom” Jánom Kučerom. Úspešný večer reprezentantov 1. DC Brezno zaklincovala Mirka Kolesárová štvrtým miestom v disciplíne 2-Ball, s kým iným ako s Martinom Jalakšom

V nedeľu sa po dvoch náročných dňoch hrali otvorený jednotlivci. Hneď prvé kolo na seba narazili Lukáš Porhajaš a Ján Ambros. Z víťazstva nad svojím dlhoročným rivalom a kamarátom sa tento krát tešil Lukás a s Janom to nevypadalo najlepšie. Nasledujúci zápas proti Šimonovi Várošovi to hodnú chvíľu vyzeralo, že breznianska výprava, ktorá už mala inak v turnaji hotovo, nasadne do auta a vyberie sa domov. Jano Ambros však tento zápas najtesnejším možným spôsobom vyhral a následne z turnaja postupne vyprevadil Minára (10. v Svk rebríčku), Krausa (CZ), Horčiaka (4.), Kuchtu (19.) Luana Dinh-Danga (5.), Jalakšu (3.) a v prvom finále porazil aj lídra slovenského rankingu Tomáša Klobušníka. V opakovanom finále už Jano na hviezdneho Axela nestačil, avšak aj tak si za svoj výkon a druhé miesto zaslúži absolutóriom. V nabitej konkurencii zhodnotil to, čo v poslednom čase natrénoval a tento výsledok je pre neho isto odmenou za snahu a energiu, ktorú stolnému foosballu venuje. Zároveň je to jeden z najväčších úspechov hráčov 1. Dart Clubu Brezno v open disciplínach na úrovni Slovenského pohára na Rosengartoch.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *