Novinky

Žilinskej Leonhart turnaj měl velkou herní kvalitu

Dne 20. cervence 2013 proběhl letní turnaj v Žilině pod záštitou FTB.cz opět na oblíbených stolech německé značky Leonhart.

Na turnaj dorazilo i několik českých hráčů, ale drtivá většina byla z domácí scény, tudíž ze Slovenska. To, že turnaj bude mít velkou herní kvalitu svědčilo to, že dorazilo pět hráčů TOP10 Slovenského žebříčku – Čorba, Vovčík, Klobušník, Horčiak a Ding-Dang a dva suveréni žebříčku 4P – Radek Drda a Honza Žanta. Disciplín byl hned několik a systém byl nastavený tak, že když někdo vypadl v průběhu eliminace tak byla připravená další disciplína, tudíž se dalo říct, že v Žilině proběhl fotbálkový maratón.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

První disciplínou byl otevřený turnaj jednotlivců (Open singels), hrálo se systémem F.A.S.T. Po kvalifikaci přišel pavouk, kde hned v prvním kole došlo k překvapení, kde Lubomír Pavelka porazil aktuálně prvního hráče FUS žebříčku OPEN SINGELS Mareka Vovčíka. Tady Luboš ukázal, že má více zkušenosti na Leonhartu a porazil Mareka celkem bez problému 2:1 na sety. K žádnému dalšímu překvapení nedošlo a do finále se dostal Tomáš Klobušník a proti němu se postavil Luan Dinh – Dang. Vítězství si odnesl Luan, druhý tedy skončil Tomáš a třetí místo vybojoval Jozef Horčiak.

leonhart - Patrik Skřížala, Luan Ding-Dang

Levoruké jedničky jsme viděli poprvé na turnaji série Leonhart turnajů. Jednalo se o fun disciplínu a podle toho to tak i vypadalo. Bylo to něco nového 90% lidí to hrálo poprvé tak se tím bavili. První místo obsadil Marek Vovčík, druhé místo Peter Cingel a třetí místo čekalo na českého borce Michala Chlevišťana.

Po jedničkách se rozběhl hlavní turnaj dvojic „A“. Zde se objevilo několik silných dvojic. Tomáš Klobušník a Luan Dinh – Dang, Marek Vovčík a Juraj Čorba a teké nemůžeme opomenou silnou českou dvojici Radek Drda a Honza Žanta, která má dominantní nadvládu na 4P turnajích. Kvalifikace proběhla bez žádných problémů vše opět podle systému F.A.S.T. Do eliminační části se šlo s tím, že se bude hrát až do semifinále, kde se utvoří skupina a první čtyři týmy si to mezi sebou „rozdají“ formou každý s každým. Pro ty co vypadnou je hned připravený turnaj dvojic „B“. Bylo viděno hned několik pěkných zápasů. Asi nejhezčím zápasem druhého kola eliminace byl zápas dvojic Tomáš Klobušník a Luan Dinh – Dang proti dvojici Patrik Skřížala a David Fruhauf. Dvacetiletí kluci z Ostravy překvapili a porazili v dramatické koncovce v pátém setu 5:3 favorizovanou dvojici a poslali je tak do turnaje dvojic „B“. Skřížala a Fruhauf tak postoupili do skupiny mezi nejlepší čtyři, kde se k nim přidali ještě tito – Jozef Horčiak a Jozef Bachratý, Marek Vovčík a Juraj Čorba poslední dvojice byla Trnka a Tažík.

leonhart - chmurovic, cingel, vovcik, corba

Dvojice Vovčík – Čorba a Skřížala – Fruhauf si počínali ve finálové skupině suverénně a do zápasu mezi sebou nastupovali ve skupině neporaženi. Přímý souboj o první místo byl hodně emočně vyhrocený a dramatický do samého konce. Juraj Čorba hrozil svou pověstnou stahovačkou zezadu a několikrát pěkně skóroval. Naopak Marek Vovčík se hodně trápil a nemohl prolomit celý turnaj dobře chytajícího Davida Fruhaufa. David přidal i několik pěkných stahovaček zezadu, čím potvrdil svůj dobrý výkon po celý turnaj. Patrik Skřížala, ukázal kvalitní pinshot na trojkové tyči ať už ze středu brány nebo systémem přes celou bránu. Konečný výsledek byl ten, že Patrik Skřížala a David Fruhauf porazil Mareka Vovčíka a Juraje Čorbu. Asi největší překvapení turnaje bylo, že tato česká, mladá dvojice, „vypálila rybník“ všem domácím favoritům.

leonhart - zaborsky, michalec,

Dvojice „B“ ovládli dle očekávání vypadnutí favoriti Radek Drda a Honza Žanta, Tomáš Klobušník a Luan Dinh – Dang a na třetím místě se umístila dvojice Česko-Slovenská dvojice Chlevišťan – Noga.

leonhart - liska, rakovicsova, loposova

Úplně na závěr, ve večerních hodinách, se na rychlo stihl odehrát ještě turnaj losovaných dvojic – DYP, kde zvítězil Drda – Franěk, druhé místo obsadili Cingel – Noga. Bronzovou placku si odnesli Zicho – Kvočka.

leonhart - struharnansky, kralik,

Turnaj proběhl podle oficiálních pravidel i podle fair play kodexu. Děkujeme Petru Plasgurovi i celému FTB.cz za skvělou organizaci. Doufejme, že příště akce proběhne znovu a dotáhne ještě více hráčů, než tomu bylo tuto sobotu.