Novinky

Angel’s Pub Cup V. – finále

Undergroundový, metalový podnik Angel’s Pub na námestí v Bardejove hostil v slnečnú sobotu 8. júna 2013 aj posledné, 5. kolo série turnajov na Garlandách.
Oproti ôsmim dvojiciam čo sa prihlásilo na ostatnom kole bolo 5 dvojíc úbytok skoro o polovicu a tomu sa prispôsobil aj systém hry. Hrala sa jedna skupina, kde každý s každým odohral jeden zápas do 4 gólov. Postupoval každý, takže nikto sa nemusel extra snažiť a skôr sa hráči potrebovali zoznámiť so stolmi.

Dvojice

Najviac sa darilo v skupine Oravčíkovi s Nogom, ktorí vyhrali všetky 4 zápasy. Druhé miesto v skupine obsadil Dinh Dang s Tkáčom pred Mačejovským s Dupejom. Štvrté miesto sa ušlo pred turnajom novovytvorenej dvojici z núdze – Grobár / Bosák a posledné miesto si “ukoristili” favoriti Kuchta s lídrom FUS rebríčka na Rosengartoch, Denisom Ličekom. O čo bolo menej dvojíc, o to viac boli však kvalitnejšie. V prvom kole prokračovali Kuchta s Ličekom v nepresvedčivom výkone zo skupiny a prehrali prekvapujúco ale zaslúžene proti Grobárovi s Bosákom. Tí nestačili v semifinále pravej strany proti Oravčíkovi s Nogom.

angels_cup_dvojice

V druhom semifinále Mačejovský s Dupejom zaváhali proti Tkáčovi s Dinh Dangom a razom sa v béčku po prvých zápasoch ocitli veľkí favoriti na víťazstvo. O lepšie ako posledné piate miesto zviedli veľký súboj ťažké kalibre – Liček / Kuchta proti Mačejovský / Dupej. Mačejovský bránil, dával góly ale Liček Dupeja robil kruto na päťke a postupne sa dobíjal do brány. Po tuhom boji vyhrali L / K 3:2. Po vypätom súboji chlapci totálne nezvládli súboj proti Grobár / Bosák, ktorí papierovo mali byť ľahkou korisťou a prehrali pomerne jednoznačne 1:3. Vo finále pravej strany Dinh Dang s Tkáčom nepustili do celkového finále Oravčíka s Nogom – 3:1 a tí zase nedopriali ďalšie prekvapenie na úkor favoritov a poradili si s prekvapením turnaja Grobár / Bosák tiež hladko 3:1.

V celkovom finále museli Oravčík s Nogom vyhrať 2 zápasy proti Dinh Dangovi s Tkáčom, to sa však nekonalo, keď už prvý zápas dokázali víťazi áčka vyhrať 3:1 a po piatom mieste z ostatného 4. kola slávili tento krát víťazstvo.

Jednotlivci

Už počas turnaja dvojíc sa začali hrať jednotlivci, ktorých sa prihlásilo do turnaja 9. Za zmienku stojí výkon Martina Grobára, ktorý potvrdil dobrú formu z dvojíc a postupne vysekal v áčku Branislava Mačejovského, Denisa Ličeka a až vo finále ho skrotil na chvíľku Ivan Dupej, ktorý prešiel cez Rastislava Jurčišína a Luana Dinh Danga. Lukáš Oravčík v áčku prehral s Luanom Dinh Dangom a v béčku stopol Jurčišína a hlavne Ličeka v priamom súboji o konečné 3. miesto v celkovom rebríčku.

V súboji o lepšie ako 4. miesto však znovu Oravčík ťahal za kratší koniec proti Dinh Dangovi a druhý krát s ním v tento deň prehral v jednotlivcoch. O lepšie ako 3. miesto si s Grobár poradil s Dinh Dangom a namieril si to do celkového finále, kde keď chcel uspieť, tak musel Dupeja pokoriť 2x. Raz sa mu to podarilo, ale druhý krát už nie a po skóre 2:1 , 1:2,  Dupej dokázal, že posledné miesto z dvojíc bola obrovská intergalaktická náhoda.

angels_cup_jedtotlivci grobar dupej

Keďže sa jednalo o posledné kolo v sezóne, po zrátaní bodov sa vykryštalizoval konečný rebríček, v ktorom na prvom mieste skončil Ivan Dupej so ziskom 181 bodov, druhý sa celkovo umiestnil Branislav Mačejovský so 161 bodmi a pomyselnú bronzovú medailu si odniesol na krku Denis Liček za 140 nahratých bodov.

Všetkým hráčom sa chcem poďakovať za celoročnú účasť na tejto sérii turnajov v Angelse a aj vedeniu podniku, ktorý umožnil a zabezpečil, že tieto turnaje sa odohrali v príjemnej atmosfére a nezriedka aj s cenami.

angels_cup_trofeje

Celkové poradie:

APC 2012 – 2013 – vysledky

APC 2012 – 2013 – rebricek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *