Novinky

Angel’s Pub Cup IV. – report

Please try entering https://graph.facebook.com/460428074026851/photos?fields=source,link,name,images,album&limit=9 into your URL bar and seeing if the page loads.

V Angel’s Pube na námestí v Bardejove sa dňa 30. marca 2013 odohralo predposledné, 4. kolo turnaja na ITSF oficiálnych stoloch značky Garlando.

APC 4

Dvojice

Do 14:00 sa prihlásilo celkom slušných 8 dvojíc a po chvíľke nasadenia sa mohli rozbehnúť 2 skupiny po 4 teamoch. Zo skupiny postúpili všetci, hralo sa na jeden zápas do 4 gólov a zápasy slúžili na oboznámenie sa so stolmi pred vyraďovacou časťou.

V prvom kole zviedli tuhý boj dvojice Liček / Mačej proti Dinh Dang / Tkáč, kde prví menovaní tesne vyhrali 3:2. Obhajcovia prvenstva z prvých troch kôl, Mačejovský / Dupej v prvom kole márne čakali na Grobárovho spoluhráča. Kuchta, ktorý sa pozabudol kdesi vonku pri svätení košíkov a tak bez boja postúpili v pavúku doprava. Minár / Noga nemali žiaden problém s dvojicou Hlivjak / Jurčišín (3:0) a tak isto poľahky postúpili do semifinále pravej strany Cingel / Kocúr po výhre 3:1 nad dvojicou Oravčík / Fedor.

Z dvoch semifinálových zápasov vyšiel dramatickejšie ten prvý hraný, kde Denis Liček nedokázal počas celého zápasu postupne zúžitkovať cca 8 matchballov na útoku. Prizerajúci neverili vlastným očiam a takisto aj samotný Denis zistil, že nie nadarmo sa hovorí – ten posledný gól je niekedy najťažšie dať. Takisto sa overila aj skutočnosť, že nikdy netreba vzdávať zápas, kým nie je posledná lopta v bráne. Veľkú česť si zaslúži Braňo Mačejovský, ktorý to vôbec nevzdával a urputne bránil tie matchbally, čo mu sily stačili. To nie je všetko, za stavu 7:7 zozadu strelil Braňo rozhodujúci 8. gól a posunul tak svoju dvojicu do finále áčka. Minár / Noga neustáli v druhom semifinále tlak Cingela s Kocúrom a prehrali 1:3.

Finále áčka vyhrala zohratá dvojica Mačejovský / Dupej, keď hlavne Dupej ťažil z neskúsenosti Kocúra, ktorý finálových zápasov nemá veľa odohraných a pod ťarchou dobrého výsledku mal  v niektorých momentoch príliš zviazané ruky zodpovednosťou, čím sa na jeho paliciach kopili školácke chyby (odovzdávky na útok, fotky ..), ktoré ich stáli nakoniec tesne zápas – 4:6 v piatom legu.

Medzitým v béčku Luan s Janym Tkáčom vyhrali kontumačne nad Grobárom s Kuchtom (Jozef sa na zápas nedostavil) ale o lepšie ako 5. miesto nestačili na Minára s Nogom – 0:3. Po nešťastnom zápase Ličeka s Mačejom im v béčku chceli vystaviť stopku Oravčík s Fedorom, no žiaľ, Denisove jedovaté hady boli nad sily obrancu Fedora – 3:1 pre Liček / Mačej. O lepšie ako 4. miesto lepšie zvládli zápas Liček / Mačej a poradili si s dvojicou Minár / Noga hladko 3:1.

Zápas o lepšie ako 3. miesto sa nehral, nakoľko Cingel uprednostnil svoje súkromné záležitosti pred futbálkom a tak Liček / Mačej postúpili rovno do finále, kde museli 2x poraziť ich jediných premožiteľov Mačejovského s Dupejom. Dráma sa tentoraz nekonala, Mačejovský / Dupej výhrou 3:0 hneď v prvom zápase dokázali už štvrtý krát vrade vyhrať turnaj na Garlande.

Jednotlivci

Desať jednotlivcov sa rozhodlo otestovať svoje schopnosti v súťaži jeden na jedného, ktorá sa teší u bardejovských hráčov veľkej obľube. Hneď v prvom zápase sa do béčka porúčal Luan Dinh Dang, ktorý neustál tlaku Lukáša Oravčíka. Lukáš následne v semifinále áčka vyhral prvý leg proti Ivanovi Dupejovi, no ten to nevzdal a získal zvyšné 2 legy vo svoj prospech a čakal, kto k nemu príde do finále strany víťazov. Nebol to nik iný ako jeho spoluhráč z dvojíc, Branislav Mačejovský, ktorý cestou do finálka vyradil postupne Tomáša Chmuroviča a Denisa Ličeka. Dupej tým pádom vedel, že to nebude prechádzka ružovým sadom a tak aj bolo. Mačejovský si s ním poradil ľahko 2:0 a mohol sa už tešiť na celkové finále, kde ho prípadný víťaž musel zdolať 2x. Marek Minár po vyradení z áčka Ličekom ešte v béčku zabojoval, vyhral zápas proti Oravčíkovi, ale o lepšie ako štvrté miesto nestačil znovu na Denisa Ličeka, ktorý predtým vyradil na piatom mieste Luana.

V zápase o postup do celkového finále ťahal za kratší koniec Denis Liček, keď v ten deň dobre hrajúci Ivan Dupej prejavil väčšiu vôľu po víťazstve. Prvý zápas finále vyšiel lepšie rozbehnutému Dupejovi – 2:0 a mohol sa začať druhý zápas, kde už išlo o všetko. Branislav Mačejovský sa snažil ako mohol, ale skúsenosti ostrieľaného vlka Ivana Dupeja v rozhodujúcich chvíľach zavážili viac. Výsledok 2:1 pre Dupeja, ktorý týmto víťazstvom získal cenné double a o dva bodíky sa vzdialil druhému v poradí celkového hodnotenia – Mačejovskému.

Posledné piate kolo rozhodne o celkovom poradí v rebríčku a o tom, kto je pán na stole Garlando v Bardejove pre sezónu 2012 / 2013.

Výsledky

Dvojice (8):

1. Mačejovský Branislav / Dupej Ivan
2. Liček Denis / Mačej Peter
3. Kocúr Tomáš / Cingel Peter
4. Minár Marek / Noga Tomáš
5. Dinh Dang Luan / Tkáč Ján
5. Fedor Ján / Oravčík Lukáš
7. Grobár Martin / Kuchta Jozef
7. Hlivjak Stanislav / Jurčišín Rastislav

Jednotlivci (10):

1. Dupej Ivan
2. Mačejovský Branislav
3. Liček Denis
4. Minár Marek
5. Oravčík Lukáš
5. Dinh Dang Luan
7. Chmurovič Tomáš
7. Tkáč Ján
9. Hlivjak Stanislav
9. Grobár Martin

Galéria

Facebook API came back with a faulty result. You may be accessing an album you do not have permissions to access.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *