Novinky

Prešovský krajský pohár IV. – 2012 / 2013

V sobotu 23. marca 2013 sa od obedu konalo v starobylej bašte (kaviarni Castelle) záverečné kolo Prešovského krajského pohára v stolnom futbale, ktoré malo rozhodnúť o tom, koho môžeme oslovovať titulom Majster Prešovského kraja v sezóne 2012 / 2013 a o celkovom zvyšnom poradí.

Rozhodnuté o majstrovi bolo už pred posledným kolom – Denis Liček sa stal víťazom, vďaka nie horším ako 2. miestom vo všetkých disciplínach, ktoré hral počas sezóny v Prešovských krajských pohároch. Motiváciou v dvojiciach mu bolo pomôcť Luanovi Dinh Dangovi vytvoriť čo najväčší náskok pred jednotlivcami, keďže medzi Luanom, Ivanom Dupejom, Marekom Minárom a ďalšími sa malo práve rozhodnúť, kto bude vicemajster a 2. vicemajster PO kraja.

IMG_1072

Dvojice

Pripravené dva Rosengarty dávali jasne najavo, že žiadne skupiny z časových dôvodov hrať nebudeme. Na poludnie sa začalo zápasiť rovno v obojstrannom pavúku 11 dvojíc, čo je na Bardejov celkom slušný počet. Prekvapením bolo vyradenie do béčka skúsenej dvojice Noga / Minár dvojicou Oravčík / Peter Mačej, treba vyzdvihnúť vysoko účinný Oriho snake a Mačiho solídne bránenie spojené s veľmi nebezpečnou gólovou podporou z jeho dvojky. Druhým, možno ešte väčším prekvapením bol presun vysoko favorizovanej dvojice Liček / Dinh Dang do ľavej časti pavúka, ktorý mal na svedomí  tandem Grobár / Jurčišín. Počiatočné podcenenie od skúsenejšej dvojice malo za následok rýchle prehrávanie 0:2 a aj keď sa im zlepšenou hrou podarilo vyrovnať, tretí víťazný leg za sebou už nevyhrali a porúčali sa. Elitná formácia Dupej / Cingel si tiež brúsila zuby na víťazstvo a pomaly, systematicky porážali súpera za súperom až sa ocitli v celkovom finále, kde čakali, kto bude musieť čeliť nadľudskej úlohe ich dva krát poraziť. Liček / Dinh Dang nezložili v béčku zbrane a o lepšie ako 3. miesto oplatili prehru Grobárovi s Jurčišínom. Ivan Dupej, nezvykle hrajúci v obrane (kto by pri Cingelovi nehral obranu ?) v prvom finálovom zápase na rozbehnutého Denisa absolútne nemal v bráne nárok a dokonca by sa dalo povedať že sa skôr uhýbal strelám ako sa ich snažil zastaviť. Prvý zápas sa stal veľmi ľahkou korisťou dvojice Liček / Dinh Dang – vyhrali 3:0. Pred druhým finálovým zápasom sa ostrieľaný Super Robot – Ivan Dupej vybral útočiť a poslal Cingela do brány. Výmena vyšla absolútne na jednotku z hviezdičkou – Cingel totálne pobalamutil Denisovi rozum svojim bránením a ten dával tak možno každý 5. snake. Čo samozrejme nemohlo ani náhodou stačiť, pretože Super Robot vpredu veľmi dobre vedel čo treba s loptičkou urobiť. Systematicky a postupne nahlodával obranu súpera svojími presne umiestňovanými snakemi a rovnako ako ich súper predtým, teraz oni vyhrali 3:0. Z víťazstva sa teda tešila dvojica Cingel / Dupej. Dupej tak stiahol náskok 2 bodov v celkovom hodnotení KP na Dinh Danga a dokonca ho o 3 bodíky predbehol.. a medzitým sa začali na druhom stole už jednotlivci.

 

Jednotlivci

Prihlásených 18 jednotlivcov sa snažilo o čo najlepšie umiestnenie v obojstrannom pavúku hranom na 2 víťazné legy do 5 gólov. Už v prvom kole prekvapil a zaskočil Mareka Minára mladý talent (jeden z mnohých) Jozef Müller a Marekovi sa začínal rozplývať sen o umiestnení v top 3 rebríčku o Majstra PO kraja. V zápase o postup do semifinále áčka podľahol v priamom súboji o dôležité body Dupej Luanovi, kde nezúžitkoval matchball za stavu 4:2 v treťom legu a dovolil pustiť zápas až do ruletového stavu 7:7, kde Luan umiestnenou strelou zo stredu (tvárilo sa to ako nevydarená nahrávka na útok) rozhodol veľmi dôležitý zápas. Luan v semifinále porazil hladko Denisa, ktorému už o nič nešlo a postúpil do finále pravej strany, kde ho vyzval na súboj Peter Cingel, ako vždy hrajúci v absolútnej pohode svoj strojový, rýchly, nátlakový a vysoko efektívny futbal na najvyššej kvalitatívnej úrovni aká sa dá v našich končinách široko-ďaleko vidieť. O veľké prekvapenie sa postaral v béčku znovu Jozef Müller , ktorý o lepšie ako 5. miesto pripravil nemilé prekvapenie lídrovi open rebríčka FUS, Denisovi Ličekovi. Cestu takmer celým béčkom si razil Super Robot Ivan Dupej, ktorý postupne vyradil Jozefa Kuchtu, Martina Grobára, Tomáša Chmuroviča i prekvapenie Jozefa Müllera, ktorého 4. miesto je určite pre neho samotného prekvapením ale zároveň aj motiváciou aby nepoľavil v tréningu a do budúcnosti nemusí ostať tesne za pódiovým umiestnením, ale sa môže škeriť spolu na fotkách napríklad s Ličekom, Dinh Dangom, možno Cingelom. Schyľovalo sa k druhému a rozhodujúcemu boju o druhé miesto v konečnom poradí krajského pohára. Ivan Dupej aj po druhý krát prehral svoj zápas proti Luanovi Dinh Dangovi a ten sa tak definitívne o 2 body stal druhým v rebríčku kraja. Finále sa nehralo – Luanovi sa zdalo zbytočné sa vysiľovať proti Cingelovi, keď už ani jednému z nich o nič nešlo a všetko podstatné už bolo rozhodnuté. Ešteže neboli žiadni platiaci diváci, lebo by istotne bučali na oboch aktérov, nakoľko ak by o niečo išlo, istotne by to bol veľmi divácky atraktívny zápas.

 

Zopár slov na záver

Hádam v žiadnom inom kraji nie je každý jeden turnaj tak vyrovnaný a nepredvídateľný čo sa týka výsledkov a umiestnení ako v Bardejove. Ani dvojica, ktorá vyhrá Slovenský pohár týždeň dozadu si nemôže byť istá, či neskončí na najbližšom turnaji v Bardejove ako posledná. V tom je to čaro Bardejovských turnajov a preto na nich chodia hráči veľmi radi. Či už sú to krajské poháre alebo iné déčkove turnaje. Hráči, ktorí rok vkuse prehrávajú sú stále ochotní chodiť aj napriek nezdarom na turnaje, lebo vedia, že len neustálym hraním s najlepšími posunie ich hru ďalej a skúsenosti sa niekde a skôr či neskôr musia prejaviť – viď Jozef Müller na tomto poslednom KP alebo napríklad Tomáš Barvirčák, ktorého okrem Bardejova nikto nepoznal a chlapec na SP v Brezne vyradil v jednotlivcoch najväčšiu Brezniansku hviezdu a nádej Jána Ambrósa. A to sú výsledky, ktoré tešia a dávajú veľký prísľub mladým hráčom do budúcnosti.

KP_PO_vitazi

VÝSLEDKY
http://www.foosball.sk/sk/presovsky/turnaje/

NAJLEPŠÍ HRÁČ (23):
1. Cingel Peter 70 b
2. Dinh-Dang Luan 60 b
3. Dupej Ivan 60 b
4. Liček Denis 48 b
5. Grobár Martin 40 b
6. Chmurovič Tomáš 38 b
7. Jurčišin Rastislav 35 b
8. Muller Jozef 33 b
9. Mačejovský Branislav 31 b
9. Tkáč Ján 31 b

NAJLEPŠÍ AMATÉR – Neudelené
NAJLEPŠIA ŽENA – Neudelené
NAJLEPŠÍ JUNIOR – Muller Jozef

DVOJICE (11):
1. Cingel Peter / Dupej Ivan
2. Liček Denis / Dinh Dang Luan
3. Grobár Martin / Jurčišín Rastislav
4. Chmurovič Tomáš / Cmar Jakub
5. Tkáč Ján / Mačejovský Branislav
5. Oravčík Lukáš / Mačej Peter
7. Minár Marek / Noga Tomáš
7. Kuchta Jozef / Kocúr Tomáš
9. Gajdoš Martin / Bogdan Daniel
9. Müller Jozef / Barvirčák Tomáš
9. Hlivjak Stanislav / Šlepecký Erik

JEDNOTLIVCI (18):
1. Cingel Peter
2. Dinh Dang Luan
3. Dupej Ivan
4. Müller Jozef
5. Chmurovič Tomáš
5. Liček Denis
7. Grobár Martin
7. Gajdoš Martin
9. Mačejovský Branislav
9. Kuchta Jozef
9. Šlepecký Erik
9. Tkáč Ján
13. Minár Marek
13. Hlivjak Stanislav
13. Jurčišín Rastislav
13. Oravčík Lukáš
17. Barvirčák Tomáš
17. Molnár Dávid

NAJLEPŠÍ HRÁČI / REBRÍČKY
http://www.foosball.sk/sk/presovsky/zebricky/

MAJSTER PREŠOVSKÉHO KRAJA 2012/13 (34)
http://www.foosball.sk/sk/presovsky/zebricky/?action=view&rank_name_id=45057

1. Liček Denis 195 b
2. Dinh-Dang Luan 160 b
3. Dupej Ivan 158 b
4. Kuchta Jozef 128 b
5. Minár Marek 128 b
6. Chmurovič Tomáš 126 b
7. Jurčišin Rastislav 118 b
8. Grobár Martin 115 b
9. Oravčík Lukáš 110 b
10. Mačejovský Branislav 109 b

Galéria

[fbphotos id=10151372421953737]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *