Novinky

Ohlasy na Košický pohár

Michal Pavlík, prvé miesto DYP a amatérske dvojice

1. Michal, na Košickom pohári si získal double. Bojoval si na dvoch frontoch. Ktorá disciplína bola ťažšia a prečo ?

“Ťažšia bola určite prvá disciplína čiže pro/am DYP lebo som bol v bráne a musel som sa snažiť lebo som mal silného parťaka ktorého som nechcel sklamať a nakoniec sa mi to aj podarilo a to aj vďaka jeho radám k hre.”

2. Amatérske dvojice si hral s Barbarou, je rozdiel v hre keď hráš s dievčaťom ?

“Podľa mňa nie je rozdiel keď hráš s dievčaťom. Majú síce trosku iný štýl ako muži ale v dnešnej dobe už sú na takej úrovni že sa mužom vedia ľahko vyrovnať.”

3. Obhájil si prvenstvo z minulého roku na domácom turnaji v domácom podniku. Ako hodnotíš svoj úspech ?

“Teším sa že sa mi podarilo obhájiť disciplínu. je to super pocit. no dôležité je pri DYP turnaji dostať správneho spoluhráča s ktorým si rozumieš no a to sa opäť podarilo.”

4. Košický pohár bol tvoj X-ty turnaj môžeš nám povedať ako hodnotíš turnaj ?

“Turnaj sa mi páčil, bola super atmosféra a bolo aj dosť silných hráčov hlavne z Bardejova a Košíc. Organizátori sú už zbehlí s riadením turnajov a v tomto podniku už tiež majú skúsenosti s futbalkom a turnajmi. Takže to ani inak ako dobre dopadnúť nemohlo.”

ke_pohar_dyp_1miesto

Tomáš Klobušník, prvé miesto DYP

1. Tomáš po roku si opäť potvrdil prvé miesto na domácom turnaji s Michalom, ale cesta nebola jednoznačná nakoľko ste ako finalista B pavúka museli zohrať viacero duelov.

“Keď som sa dozvedel, že hrám opäť s Miškom tak som mal radosť, pretože už sme dokázali uspieť minulý rok. Hrá sa mi s ním dobre i keď on je skôr útočný typ takže sa zo začiatku v obrane hľadal, no neskôr mu to už šlo super. Čo sa tyká poctu duelov tak s tým nebol žiaden problém. Šli sme od zápasu k zápasu až do finále.”

2. Ktorý zápas bol najťažší a čo rozhodlo?

“Najťažší zápas bol asi v Béčku proti Ivanovi Dupejovi s Jurajom Sninským kde sme vyhrali 7:5 v piatom. O víťazstve rozhodla maximálna koncentrácia a bojovnosť.”

3. V celkovom finále sa kedy lámal zápas vo Váš prospech ?

“Myslím že v celkovom finále sme boli dobre rozbehnutí a od začiatku zápasu sme dominovali.”

4. Más ešte nejakú motiváciu ?

“S motiváciou je to všeliake, raz je raz nieje. Niekedy mam chuť trénovať, inokedy zase nemám chuť stôl ani vidieť.”

ke_pohar_am_1miesto

Barbara Bilčáková, prvé miesto amatérske dvojice

1. Ako jedna z mála dievčat sa dokážeš presadiť v tvrdej chlapčenskej konkurencii, je to ťažké ?

“Chcete počuť skromnú alebo sebavedomú Barbie ? 🙂 Lebo ak mám byť skromná, tak v tom prípade si myslím, že mnoho výsledkov, ktoré som dosiahla bolo založených aj na dobrých výkonoch mojich spoluhráčov, správnom využití pravidiel, výberom timeoutov vo vhodnom čase a taktiež aj prispením Šťasteny. 🙂 A ktovie, možno páni proti ktorým som hrala, chceli byť gentlemani. 😀

Ak by som mala byť naopak sebavedomou, tak si myslím, že sa stolnému futbalu venujem síce s prestávkami, ale už celkom dlhú dobu. Z toho sa dá usudzovať, že dlhoročné skúsenosti sa odrazili v mojej terajšej hre. Samozrejme by som chcela podotknúť, že stolný futbal je v prvom rade o manuálnych zručnostiach, ktoré sa dajú nadobudnúť len dlhodobým tréningom a to v mojom prípade je podložené viacnásobnou účasťou (hlavne v tejto sezóne) na rôznych podujatiach. V rámci mojich znalostí a sebavedomia by som rada spomenula, že v zápasoch medzi elitnými hráčmi, medzi ktorých samozrejme radím aj seba 😀 😀 hahaha rozhodujú aj také maličkosti ako je momentálna psychika, šťastie a porozumenie si medzi spoluhráčmi.”

2. Ako sa ti hralo v mixovanej dvojici s Michalom ?

“Miško Pavlík 🙂 no čo k nemu dodať … Vynikajúci hráč a človek zároveň. Pre mňa je len prínosom, keď mojim spoluhráčom je človek, ktorého poznám dlhšie ako možno samotný stolný futbal, lebo táto spolupráca relatívne dobre funguje nielen na stole ale aj pri bare 😀 Myslím si, že k mojej spolupráci s Miškom niet čo viac dodávať, možno akurát tak to, že sa dokážeme vzájomne nabudiť a správne, niekedy až dokonale využívať timeouty a výmeny na postoch.”

3. Posledné dva turnaje si bodovala a už si o jednu pozíciu pred TOP50.

“A čo si myslíte, že ja som tu už skončila ?! 😀  Moje úspechy, ak sa to dá tak nazvať, súvisia s mojim momentálnym aktívnejším prístupom ku stolnému futbalu a ak mi to okolnosti umožnia, tak mienim nepoľavovať vo svoje snahe o ešte lepšie umiestnenie sa v rebríčku. Aj keď som si vedomá, že konkurencia na týchto postoch je už vysoká, tak si myslím, že moje hranice sú predsa len niekde vyššie.

Ale nepredbiehajme udalosti …”

Ďakujem za Váš čas a želám Vám veľa úspechov.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *