Novinky

Mladej generácii krokmi oproti

Co sa v mladosti naucíš, v starobe ako by si našiel“, tento výrok hovorí vela a netreba ho vysvetlovat. Chcem podotknút, že týmto heslom sa riadi aj Foosballová Únia Slovenska (dalej len FUS). Venuje sa rozvoju stolného futbalu po Slovensku a patrí medzi ITSF. A ako sa darí rozvíjat stolný futbal medzi mladými?
Nový hráci sa casto boja príst na turnaj medzi skúsenejších hrácov. Preco? Strach z prehry alebo z možného zosmiešnenia je väcšia ako sebadôvera a snaha sa zdokonalovat. Každý z nás zacínal a všetky zaciatky ako v každom športe aj tu je to rovnaké. Clovek zacína od podlahy a je len na nom, ci sa vypracuje nahor alebo nie. Všetko je však v každom z nás.

Ked si spomeniem ako som ja sám zacínal hrávat, smejem sa. Hrávali sme po baroch a tam nám pomaly už žiaden súper nebol dostatocný. Dozvedeli sme sa o možnosti hrat na profesionálnej úrovni, získavat body do rebrícka a vyhrávat trofeje. Túto možnost poskytuje na Slovensku FUS. Prišli sme so spoluhrácom na prvý turnaj a všetko sme prehrali a odišli so sklonenou hlavou, lebo naše predstavy boli iné. Rozhodli sme sa íst na druhý turnaj, hádajte ako to dopadlo? Samozrejme, že sme tiež všetko prehralo co sa dalo. Ale postupne sme zacali vyhrávat prvé legy, prvý zápas až sme siahali k stupienkom vítazov. Táto cesta má len jedno pravidlo. Nevzdávat sa! Clovek, ktorý si myslí dopredu že prehrá samozrejme nemôže zvítazit.

turnaj_21_fuske

Nie však všetci mladý však majú ego nato, aby prehrýzli prehry a sklamania z neúspechu. FUS sa preto rozhodla v Košiciach dopomôct k nájdeniu nových mladých hrácov, priaznivcov a budúcich reprezentantov Košíc, ci dokonca aj Slovenska na majstrovstvách sveta v stolnom futbale a iných medzinárodných podujatiach, na ktorých je Slovensko tažkým súperom pre mnohé krajiny. Turnaj do 21 rokov pre amatérske dvojice sa ukazuje ako správna cesta. Dna 16. februára 2013 sa vo Foosballovom Klube Košice (Bocná 1, Košice) konalo už tretie kolo tohto turnaja pre mladé nádeje Košíc v stolnom futbale.

Prvý turnaj nás prišlo na turnaj 5dvojíc a myslím si, že každému sa zapácilo a pocúvali sme len pozitívne ohlasy na tento turnaj, kde štartovné je stále zdarma. Mladý hráci si z podujatia môžu odniest medaile a iné vecné ceny, venované do turnaja od firmy Rosengart, FUS a Nebra caffé. Druhé kolo vyzeralo podobne, zúcastnilo sa tiež 5 dvojíc, no v inom zložení a prišla aj nová dvojica. Až na tretí turnaj sa ukázala snaha organizátora ako správnym krokom a 3. Turnaja do 21 rokov sa celkovo zúcastnilo 8 dvojíc a každý si do sýtosti zahral. Tu sa ukázalo, že stací chciet a clovek aj za málo snahy, zato že príde na turnaj, môže vyhrat zaujímavé ceny a získat nové zážitky a okrem iného samozrejme aj spoznat nových ludí.

Myslím, že je to pre mladých hrácov velká možnost nabrat turnajovú skúsenost, kedže sa hrá podla pravidiel ITSF a s profesionálnymi loptickami JGC. Okrem iného hráci 18 rokov a mladší majú na turnaje štartovné zdarma ako JUNIORI. Je to tiež dalšia výhoda zacat so stolným futbalom už pred prahom dospelosti a zdokonalit sa. Všetko clovek dostane do rúk len tým, že bude chodit na turnaje a trénovat. Stací len chciet, lebo podmienky sú v Košiciach po otvorení Foosballového Klubu Košice, ktorý nájdete aj na facebooku, najlepšie na Slovensku. Preto ak sa nudíš doma, chcel by si sa niecomu venovat, radi Ta privítame na dalšom z turnajov alebo každý den v klube, kde si môžeš príst vyskúšat zahrat na stoloch Rosengart, na ktorých hrá slovenská reprezentácia v stolnom futbale a všetky bodované turnaje na Slovensku.

[fbphotos id=10151328081543737 limit=12 size=small]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *