Novinky

Base Music Cup vol. 3 – Martin

V sobotu, 11. mája 2013 sa uskutočnil už tretí ročník turnaja v stolnom futbale – Base Music Cup, na stoloch 4P. Keďže žilinská komunita nechýbala doteraz ani na jednom ročníku, cestu popod Strečno sme merali opäť. Turnaj sa hráva v podzemnom prostredí sympatického klubu Base Music Club, ale čo je dôležitejšie, ako som už vyššie spomenul, hrá sa na veľmi zaujímavých stoloch 4P.

4P

Ale poďme k samotnému turnaju. Doteraz bola účasť len čisto žilinsko-martinská, ale v sobotu sa stalo niečo, v našich severných končinách, málo vídané. Na turnaj prišli pozrieť (a nielen pozrieť) štyria hráči z Bardejova a jedna dvojica z Bratislavy. Nemôžem zabudnúť ani na tri tímy zo žilinskej Fackárne s početnou dámskou podporou, a veľkým sklamaním pre nás bola účasť iba jedného ( aj keď toho najlepšieho ) tímu z Martina. Nakoniec nás bolo 9 tímov, a ostré boje sa mohli začať.

Tímy prihlásené do turnaja:

Bardejov                  Ivan Dupej, Lukáš Oravčík ( Bardejov )

KIWI                         Tomáš Noga, Martin Grobár ( Bardejov )

M&M                        Martin Jalakša, Mirka Kolesárová ( Bratislava )

Facka                      Matej Mojský, Matej Kocúr ( Fackáreň )

Večný problém         Jakub Rossák, Tomáš Valášek ( Fackáreň )

Hotte&Hertzbecher  Juraj Kubinec, Michal Šikula ( Fackáreň )

Bez mena                 Ivan Matúš, Matúš Novotný ( Martin )

Springfield                Richard Liška, Erik Kňazovič ( Žilina )

Snake fingers           Milan Galuška, Ján Šupej ( Žilina )

Líška

Richard Líška a póza s 4P

Mužstvá sa rozdelili do dvoch skupín, aby sa sa mohli dobre zoznámiť so stolom, s ktorým nemáme až tak veľa skúseností, a podľa poradia v skupinách boli tímy nasadené do obojstranného pavúka. Skupinu A vyhrali “bez stráty kytičky“ M&M, a nechali za sebou aj obe bardejovské mužstvá, rovnako si počínali v skupine B Snake fingers.

V skupinových bojoch vládla uvolnená atmosféra, hráči sa väčšinou zohrávali ( aj zhovárali ) a skúšali rôzne fintičky. V pavúku však už začali ozajstné boje. V hornej polovici pavúka kráčali M&M neomylne za vytúženým triumfom, postupne zdolali tímy Facka a Springfield.

SAM_0310

Kubinec/ Šikula proti Rossák/Valášek a prizerajúci sa: Matej Mojský, Matej Kocúr

V dolnej polovici kraľoval Bardejov – chlapci z východu nemali väčšie problémy prejsť cez Večný problém, a následne si poradili aj so Snake fingers. Vo finále pravej strany sa M&M tešili po tesnej výhre 3-2 nad mužstvom Bardejov, a čakali na finálového súpera. Vo finále ľavej strany sa opäť stretli Bardejov a “Hadie prsty” zo Žiliny, a po celkom jasnom víťazstve 3 – 1 išiel do celkového finále Bardejov. Snake fingers sa nepodarilo obhájiť predošlé dve vítazstvá na Base Music Cupe, ale v tíme vládla nakoniec spokojnosť aj s tretím miestom, vzhľadom na veľmi silnú konkurenciu.

Šupej/Galuška - Dupej/Oravčík

Finále ľavej strany Bardejov vs Snake fingers

Finále sa začalo celkom svižne, hra bola veľmi vyrovnaná, a nakoniec po výhre 7-5 v piatom legu si Bardejov vynútil opakované finále. V tom však od stavu 1-1 na legy dominoval v útoku Jalakša, a  M&M si nakoniec po výhre 3 – 1 v opakovanom finále zaslúžene odniesli pohár a medaily za celkové víťazstvo.

SAM_0321 Finále M&M vs Bardejov

Konečné poradie:

1.    M&M
2.    Bardejov
3.    Snake fingers
4.    KIWI
5.~ 6.    Springfield
5.~ 6.    Bez mena
7.~ 8.    Facka
7.~ 8.    Večný problém
9.    Hotte&Hertzbecher

SAM_0338

2. miesto: Dupej / Oravčík, 1. miesto: Jalakša / Kolesárová a 3. miesto: Šupej / Galuška

Na záver by som ešte dodal, že 3. ročník Base Music Cupu bol z pohľadu kvality účastníkov určite ten najlepší. Naopak, čo sa týka kvantity, je veľká škoda, že neprišlo viac domácich tímov – vidieť aspoň časť slovenskej špičky v akcii priamo v Martine, taká šanca sa nenaskytne každý deň. Neostáva mi nič iné, len poďakovať všetkým, že si našli cestu (niektorí dlhšiu, iní kratšiu) do Martina, a dúfam, že ďalší ročník bude ešte lepší.

SAM_0335

Na uplný záver Boss Base Music Clubu a viťazná dvojica Jalakša / Kolesárová s tekutou odmenou.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *